PŘISPĚJ SOLIDÁRNÍM ČLENSKÝM PŘÍSPĚVKEM ČERNORUDÝCH SKAUTŮ NA KURDSKÝ ČERVENÝ PŮLMĚSÍC. POMOZ LIDEM V ROJAVĚ!

Voláme všechny kamarády a kamarádky černorudého skautingu, všechny ty, kterým není lhostejné utrpení bezbranných a není solidarita jen prázdnou frázi, aby vyměnili slova za činy! Můžeme na dálku pomoci obyvatelům Rojavy napadené tureckými fašisty a islamisty! Pojďte společně s námi zapojit a podpořit Kurdský červený půlmesíc ( Heyva Sor a Kurdistanê), který jediný v regionu přímo pomáhá zraněným a potřebným! Členské solidární příspěvky posílejte ve prospěch účtu: 1024164477/6100. Do zprávy pro příjemce napište: „Rojava“. O stavu sbírky budeme průběžně informovat a zveřejňovat kvitace. Jednou týdně nebo dle velikosti nashromážděné částky posílat přímo Kurdskému červenému kříži, aby je mohl použít na nákup tolik potřebného zdravotnického materiálu, léků a dalšího humanitárního materiálu.

ZAJIŠŤUJE HISTORICKÝ SPOLEK ZÁDRUHA, Z.S. ve spolupráci s Černorudými skauty

Černorudí skauti a skautky se obvykle k politickému dění nevyjadřují, není to proto, že bychom neměli na dění kolem nás názor, svůj světonázor máme, avšak věnujeme se pobytu v přírodě a našim vlčatům. Nemůžeme ovšem mlčet, natož přehlížet, když umírají dítka jako ta naše, jsou znásilňovány ženy, bezbranní mužové masakrováni a města proměněna v hromady sutin. Když proti bezbrannému obyvatelstvu jsou užívány chemické zbraně, cíleně bombardovány nemocnice, školy a obytné části města, když jsou obyčejní lidé jako my držení v zajetí dělostřelecké palby a bombardování. Stojíme za kurdskými milicemi z YPJ a YPG, protože ony jediné jsou schopny uchránit civilní obyvatelstvo proti znásilňování a vraždění ze strany turecké armády a jejich žoldáků z řad džihádistů a členů islámského státu. Voláme pro mír v Rojavě a celé Sýrii! Křičíme stop turecké okupaci a válce vyvolané fašistickými agresory!

NEJEDNÁ SE O VEŘEJNOU SBÍRKU, ALE VYBÍRÁNÍ SOLIDÁRNÍCH ČLENSKÝCH PŘÍSPĚVKU! (Veřejnou sbírkou podle tohoto zákona není shromažďování finančních prostředků, které konají politické strany nebo politická hnutí, spolky, společnosti, svazy, hnutí a jiná občanská sdružení, jakož i odborové organizace, registrované podle zvláštních právních předpisů, mezi svými členy za účelem dosažení prostředků k plnění svých úkolů.)

NAŠÍ ZBRANÍ JE SOLIDARITA!

Černorudí skauti a skautky, Československo

Historický spolek Zádruha, z.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 1 = 1