II.BRIGÁDA NA SRUBU ČERNORUDÝCH SKAUTŮ

O víkendu 18 až 20. října 2019 proběhlo další se Setkání Černorudých skautů v Posázáví a zároveň také II.brigáda na srubu. Pátek byl příjezdový den, nakonec jsme se všichni sešli až v sobotu, kdy byla celá vyhrazena brigádě. Pokračovalo se ve zkopávání svahu a jeho zarovnání na položení srubu. Přestože jsme se nesešli v avizovaném počtu, podařilo se nám nakonec většinu svahu zkopat, a příště už nás čeká jen dorovnat, položit ztracené bednění a dát do vodováhy, aby se mohlo přikročit k samotné stavbě srubu. Počasí nám opět vyšlo, bylo jasno až polojasno, příjemných 18 stupňů. K obědu připravili kamarádi a kamarádky z Mladoboleslavska těstoviny se zelím. Pak se pokračovali v práci, zatímco si vlčata hráli v lese a občas přišla pomoci. Až když se slunce začalo schovávat za koruny stromů, někdy kolem půl šesté večerní, jsme zabalili „vercajk“ a vyrazili z tábořiště k místnímu kamarádovi, který nás celý víkend hostil. Kamarádka z Pardubic uvařila výtečnou „bramboračku“, to už hoří u kamaráda na zahradě táborák, sedíme v kruhu a bavíme se. V neděli dle plánu přerovnáme trámy, žel bylo v plánu je také ošetřit borowoodem proti plísni a dřevokaznému hmyzu, avšak kamarádi z Prahy nedorazili a ani zakoupený přípravek. Proběhla také porada k aktuálnímu dění a především k invazi Turecka do syrské Rojavy, a možnostem jak obyvatelstvo trpící tureckou okupací a válečným běsněním podpořit. Černorudí skauti a skautky vyjadřují: „Solidaritu s Rojavou a jeho obyvateli“ a rozhodně se „Staví proti fašistickému diktátorovi Erdoganovi a jeho okupaci severní Sýrie“. Svůj postoj jsme nakonec vyjádřili solidární fotkou, a doufáme, že se dostane až do Rojavy, aby místní podpořila morálně. To však samozřejmě nestačí, a tak chceme pomoci i finančně a materiálně. Řešil se další postup při stavbě srubu a nadcházející čundr spojený s pomocí na „Farmě naděje“ v Dobrovítově na Kutnohorsku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

60 − = 55