SLOVO KAMARÁDŮM A KAMARÁDKÁM, SYMPATIZANTŮM A SYMPATIZANTKÁM ČERNORUDÉHO SKAUTINGU.

Máme za sebou první rok existence. První rok, kdy byla vzkříšena myšlenka levicově orientovaného skautského (a vlastně i trempského hnutí). Přihlásili jsme se pod černorudý prapor, symbol bezvládí a volnosti, myšlenkou nám nejbližší. Vzali si za své principy volnosti, rovnosti, kamarádství! Ustanovili se jako volné hnutí kamarádů a kamarádek, bez svazujícího členství a pevné organizace, s cílem se poznávat, navazovat nová přátelství a prohlubovat ta stávající. Setkávat se uprostřed přírody, učit se novým dovednostem, respektu k přírodě a užívat si všech těch krásných věcí kolem táborového ohně a společného trávení času v lesích a na cestách. S nadějí, že předáme také něco svým dětem, ale vlastně i sami sobě.

V Čechách se černorudí skauti a skautky sjíždí a setkávají. Utvořila se dobrá parta a máme mnohé plány: scházet se celoročně každý měsíc, pracuje se na pestrém programu pro děti a hlavně jsme se rozhodli vybudovat vlastní tábořiště se srubem. Letos budeme také prvně sjíždět s dětmi řeku. Vydáváme nepravidelně vlastní časopis „Černorudý skaut“ a připravujeme jeho třetí číslo.

Černorudý skauting si podle kladných ohlasů získal sympatizanty i v dalších koutech země. Avšak od sympatií k činnosti je ještě přeci jen několik krůčků, přestože nejsou zas tak obtížné. Musí se na ně ovšem vykročit! Slezsko (Ostrava a okolí) i Morava (především Brno a okolí) však zatím spí. Geografická vzdálenost staví překážky, abychom se společně scházeli, avšak nic nebrání, aby se ustanovila skupina černorudých skautů a skautek v Ostravě a druhá v Brně, aby se tam kamarádi začali scházet a organizovat vlastní setkání a čundry.

Proto přicházíme se slovem k vám kamarádi a kamarádky z Ostravska a Brněnska, ale i dalších koutů, aby jste se chopili k činnosti a iniciativě. Nečekejte, že to za vás udělá někdo jiný, tak to nikdy nefungovalo. To musíte sami! Pamatujte, že my čeští černorudí skauti rádi podáme pomocnou ruku a radu. Pomůžeme se zprostředkováním kontaktů. Jde o to, aby se ozvali všichni, kteří se hlásí k myšlence černorudého skautingu a mají zájem se scházet u táborového ohně. Ti co se ozvou pomůžeme propojit, aby na sebe našli kontakty a mohli uspořádat první svoje setkání ve svém regionu.

Obracíme se také na staré kamarády a kamarádky, kteří již v hnutí nejsou činní jako před léty, aby vzali i svá dítka a přidala se k naším akcím.

Není nic jednoduššího než napsat pár řádků na skaut@riseup.net.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

46 − = 42