CO SI ZABALIT NA ČUNDR?

Možná tě láká vydat se na čundr s černorudými skauty a skautkami, avšak dosud si moc netrempoval(a) a nepřespával(a) v přírodě. Možná se stydíš se zeptat, tento článek ti snad pomůže se zabalit a odhodlat se k nám přidat.

Není toho třeba mnoho. Předně je potřeba si rozmyslet jestli chceš spát „pod širákem“ nebo ve stanu. Pokud „pod širákem“ postačí ti karimatka, spacák a případně celta, ze které si v případě deště zhotovit jednoduchý přístřešek.

Pokud máš slabší spacák a bojíš, že by ti v noci mohla být zima, můžeš se zakrýt celtou, která izoluje nebo si zabalit nouzovou termo deku (stoji cca 70 Kč). Volba stanu je na tvých možnostech.

Oblečení si zabal podle předpovědi počasí, určitě to nepřeháněj, pamatuj, že to poneseš na zádech, a tu platí zásada, čím méně, tím lépe. Nezapomeň pláštěnku a pevnou obuv.

Zabal si jeden hrnek, lžíci a nůž. Případně ešus, či kastrůlek na jídlo. Hodí se i otevírací ostrý nůž. To je základ, který nutně potřebuješ.

Pokud máš můžeš si přibalit i další trempské a kempingové náčiní (pila, sekera, plynový hořák, kotlík atd.)

Pak už zbývá jen jeden krok, napiš nám, že se přidáš do našeho kamarádského kruhu a vyrážíš s námi! Piš na skaut@riseup.net.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =