OHLÉDNUTÍ ZA ČUNDREM ČERNORUDÝCH SKAUTŮ(TEK) – ČESKÝ RÁJ 5-7.ČERVENCE 2019

Ve dnech 5. až 7. července 2019 proběhlo další setkání černorudých skautů a skautek v přírodě Českého ráje.Dopoledne v pátek 5. července jsme se začali sjíždět na domluveném místě v Mladé Boleslavi, avšak cíl naší cesty byl nedaleký Dolní Bousov. V Dolním Bousově, asi 2 km polní cestou za obcí, naši místní kamarádi připravili tábořiště, které se nám stalo domovem pro ony tři krátké, za to příjemné dny ztrávené v kruhu kamarádském.Pátek byl odpočinkový, strávili jsme jej na tábořišti. Kamarádi z hornického severu připravili k pozdnímu obědu těstoviny se zelím. Večer pak jsme nad táborovým ohněm opékali veganské vuřty a klobásky. Kamarád z Posázaví ještě připravil nad ohněm výtečnou tofu smaženici.V sobotu ráno nás probouzí ptačí zpěv a paprsky slunce, které věstí prosluněný den. Rozděláváme oheň zavoní káva. Dle domluvy snídáme chleba a veganské paštiky. Jelikož v 11. hodin nám odjíždí vlak do Hrubé Skály, vaříme dřívější oběd. Kamarádi z Podkrkonoší připravují hrachovou polévku, poobědváme a vyrážíme na vlak. Po 12 hodině vystupujeme v železniční stanici Hrubá Skála a vyrážíme do pískovcových skal Hruboskalska. Čeká nás trasa dlouhá 14 km, jelikož je ovšem veliké horko, nakonec trasu zkracujeme a přibližujeme se autobusem a poté vlakem do Dolního Bousova. K večeři se vaří veganský guláš, který přípravují kamarádí z Mladoboleslavska.Na neděli byl plánován výlet k Červenskému rybníku. Přestože hlásili déšť, nakonec neprší, ale citelně se ochladilo a na koupání to není. Rozhodujeme se zůstat na místě. Dětem se dávají omalovánky s přednáškou o jednotlivých léčivých bylinkách, které rostou kolem nás. Zavádí se nová tradice, že každé naše setkání vysadíme na místě, kde jsme byli, mladý listnatý strom, tentokrát to byl mladý javor z náletu, který přivezl kamarád ze severu. Děti vykopou jámu, stromek zasadí a zalijí. Nakonec naše vlčata dostanou, za účastenství na tomto čundru, každý tričko s logem. K obědu vaří kamarádi z Mladoboleslavska nad ohněm zeleninové rizoto, po desáté hodině vyrážíme ještě na dětské hřiště a něco před jednou nasedáme do vlaku ke svým domovům.Ve vlaku, ještě probíhá loučení a v Mladé Boleslavi se naše cesty rozchází. Avšak ne na dlouho, v srpnu se černorudí skauti a skautky sejdou hned dvakrát. O víkendu 16-18. srpna 2019 sjíždíme řeku Sázavu. A další víkend 23-25. srpna se chystáme na další čundr do povodí jihočeské řeky Lužnice. Kdo by se chtěl přidat a strávit čas v kruhu kamarádů a kamarádek, je vřele vítán. Účast na vodě je taktéž možná, jen už si dotyční, jenž se rozhodují na poslední chvilku, musí objednat loď sami, například u společnosti Bisport.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

46 − = 39