KRUŠNOHORSKÝ ČUNDR ČERNORUDÝCH SKAUTŮ (31.5.- 2.6.2019)

Po zimním spánku, jsme otevřeli sezónu o víkendu 31. května do neděle 2. července. Černorudí skauti a skautky, dospělí i naše ratolesti, se začali sjíždět v pátek na smluveném místě v Krupce u jednoho z našich kamarádů. Sjíždět jsme se začali v podvečer, nakonec jsme v osm hodin už byli všichni a vypravili se na naše tábořiště kousek nad Krupkou, na místo zvané „Zaječák“. Podle ohniště bylo znát, že zde oheň neplápolal již delší dobu, i když dříve se zde scházeli místní často, doba se změnila, otázka jestli k lepšímu. Obnovili jsme ohniště zarostlé trávou, nanosili kamení na zpevnění. Mezitím druzí se pustili do shánění dříví, řezání a štípání. Po chvilce již stoupá dým nad krušnohrskými hvozdy. Usedáme kolem ohně a debatujeme do půlnoci, někteří i déle.
Pátek se zamračenou oblohou střídá sluncem prozářená sobota. Budí nás zpěv ptactva a naše děcka, kolem sedmé ranní jsme již všechni vzhůru, balíme stany, uhasíme oheň a vyražíme na nejbližší zastávku. Cestou vyzvedáváme kamarádku s naší nejmladší roční skautkou, posnídáme. V půl desáté, bez zpoždění, nasedáme na autobus, který nás vyveze na „Komárku“. Výhled na krajinu poznamenanou těžbou uhlí si nenecháme ujít, dáme pivko na občerstvenou a vyrážíme směr „fojtovická pláň“ po zelené. Sejdeme z kopce a ztrácíme se v lese, jdeme trasou, kterou vyhloubil „fojtovický potok“. K poledni jsme u „Kotelního jezírka“, otužilci vyzkouší zdejší ledovou vodu. Dle domluvy, zde rozdělávame oheň a uvaříme oběd, po kterém se jen zapráší a vyrážíme dál podél zmiňovaného potoka. Cílem naší cesty je Bohosudov, z lsa to bereme „hálkovou cestou“, abychom se vyhli městu. Ve tři už jsme na místě a v půl čtvrté se necháváme vyvést do horní části Krupky. Chvilku pobudeme u kamaráda a vyrážíme na naše tábořiště na kraji lesa, mimo civilizaci. K večeři opět zavoní kotlík, tentokrát „hanácká kyselica“. U táboráku sedíme do půlnoci.
Nedělní ráno zalyté sluncem dává vědět, že i tento den vystřelí teploty vzhůru. Kamarádka upekla ke snídani veganskou bábovku. Slunce pálí již od devíti rána, to už vyrážíme na „pěnku“ v krušnohorských lesích. Cílem je najít místo s výskytem minerálů, což ocenili naše skaučata, méně pak dospělí, kterým baťohy krosny ztěžkly nasbíranými horninami. Na jedenáctou jsme u konce naší cesty, dorážime ke kamarádům v Krupce, kteří nás pohostí obědem a něco po 12 se loučíme a rozjíždíme ke svým domovům. (A)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

65 − = 63